טיפול הוא עבודה מורכבת, לעיתים משמחת מאוד ולעיתים נוגעת בכאב, ויש לגשת אליה בכבוד וברגישות. לכן אני מאמינה ביצירת מקום בטוח, חסר שיפוטיות ומקבל לאדם הבוחן את עצמו ואת חייו. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר בכדי לשאול שאלות ולבדוק האם תהליך כזה יכול להתאים לכם.

על טיפול ומטפלים

כל מטפל מחזיק בדרך כלל בגישה טיפולית מרכזית אשר מנחה את הבנתו ותפיסתו את הטיפול. מטפלים שונים מגיעים מעולמות טיפוליים מגוונים, מהזרם הפסיכואנליטי המסורתי ועד גישות חדשות ומתפתחות כגון מיינדפולנס. ישנן שתי גישות מרכזיות המנחות אותי בעבודתי: טיפול ממוקד רגש (EFT) והגישה המערכתית.

 

כאשר אני מתבוננת באדם שמולי, אינני מסתפקת רק בהבנה של רגשותיו ,מחשבותיו והפעולות שהוא בוחר לבצע (למרות שהם חשובים ובעצמם פועלים כמערכת), אלא בוחנת יחד איתו את המקומות בחייו שבהם הוא מושפע ומשפיע. אם זה במשפחת המוצא שלו, בזוגיות, בתוך קבוצת השווים שלו, ואפילו בתוך הקהילה המקצועית או החברתית בה הוא חי. כל הקבוצות הללו משפיעות על האופן שבו אנחנו מתקדמים, מתמודדים עם קשיים ומתפתחים.

 

בעיני, חשוב שמטפל לא ידבוק בגישה אחת באופן נוקשה, אלא יהיה בעל ידע והבנה בגישות שונות בטיפול וידע להתאים מהן לאדם שמולו. לכן אני משלבת טכניקות מהטיפול המשפחתי, הדינמי, וגישות מכוונות גוף ומודעות. מניסיוני בעבודה עם אנשים מרקעים מגוונים, למדתי כי חשוב להמשיך ולהרחיב את הידע המחקרי והיישומי, ללמוד זוויות התבוננות וכלים טיפוליים חדשים. בעיני, חשוב שהמטפל והאדם שמולו יבנו שגרת טיפול ייחודית ומותאמת, תוך התנסות ובדיקה משותפת של רעיונות, רגשות ומחשבות.