צילום: עידית נרקיס כ"ץ

קצת עלי

אני עובדת סוציאלית קלינית (המספר שלי בפנקס העובדים הסוציאליים הוא 32972). יש לי תואר ראשון (BA) בפסיכולוגיה והיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה (MSW). במסגרת התואר השני שלי למדתי במסלול לטיפול במשפחה ובזוג.

 

טיפלתי במספר מסגרות ציבוריות שם פגשתי אוכלוסיות מגוונות מאוד בגילאים ובנושאים שהביאו אותם לטיפול. מילדים הנמצאים על הקשת האוטיסטית ועד נשים וגברים שליוויתי בתהליך היציאה ממעגל האלימות.

ניסיוני המקצועי כולל מסגרות מגוונות: במרכזי הורים וילדים פגשתי משפחות סביב קשיים בהורות, ניכור הורי, משפחות פרק ב' ומשברים בחיי המשפחה. ליווי המשפחות כולל טיפולים דיאדים, הדרכות הורים, טיפולים זוגיים, וטיפול במשפחה כולה. ביחידה להתפתחות הילד, עבדתי עם ילדים בעלי קשיים מגוונים ומשפחותיהם בכדי לקדם את המשפחה כולה לעבר מסוגלות. במרכזים לטיפול באלימות במשפחה פגשתי נשים וגברים הנמצאים במעגל האלימות. העבודה כללה טיפולים פרטניים וזוגיים וגם התערבות במצבי משבר קשים.

בשנים האחרונות אני מתמחה בטיפול משפחתי וזוגי בתחנות לטיפול משפחתי. במסגרת זו פגשתי זוגות ומשפחות, הנמצאים בנקודות שינוי או משבר. 

בנוסף אני נפגשת גם עם בני נוער סביב שאלות על יחסים עם הוריהם או עם בני גילם.  הטיפולים האלה כוללים טיפולים קצרי מועד, אבל גם טיפולים ממושכים יותר.

בעבר התנדבתי בפרויקט "בית אמיתי" של עמותת על"ם. שם פגשתי נשים אמיצות, נפגעות תקיפה מינית וגילוי עריות, שהיתה לי הזכות להיות חלק מתהליך הצמיחה והשינוי שלהן.

אני כותבת טור שבועי שם "ביחדנס" במדור משפחה בעיתון "הארץ". הטור עוסק במאחורי הקלעים של עולם טיפול . אני גם מעבירה הרצאות בנושאי הורות וזוגיות, וגמילה מחיתולים.

ובנוסף אני מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב באנשים, זוגות ומשפחות.

הדס גרופר

עו"ס קלינית